פסיכותרפיה ו NLP

האם אתה מרגיש מוצף ולא מסוגל להתמודד עם הבעיות שלך  ? אם כן, אתה לא לבד.


על פי המכון הלאומי לבריאות הנפש (US), יותר מרבע מהאוכלוסיה חווים דיכאון, חרדה או הפרעה נפשית אחרת בכל שנה. אחרים זקוקים לעזרה בהתמודדות עם מחלה קשה, ירידה במשקל או הפסקת עישון. אחרים נאבקים להתמודד עם בעיות ביחסים, אובדן עבודה, מוות של אדם אהוב, מתח, שימוש בסמים או נושאים אחרים. ההתמודדות עם מצבים אלו ואחרים, לעתים קרובות יכולה להיות מתישה.

NLP

ה-NLP מספק שיטות וכלים באמצעותם המנחה מזהה כיצד המונחה יוצר וחווה את העולם הפנימי שלו , איך המח לומד ומייצג חוויות ורגשות.

מאסטר ב NLP יודע לזהות אצל האדם שמגיע אליו לעזרה, את האופן בו התרחשה למידה מוטעית ברמה הלא מודעת אצל האדם ,  ובשיטה מהירה להעביר את המונחה תהליך שבו יבוצעו שינויים בלמידה מוטעית זו ובעצם כך יחולל השינוי המבוקש.

כל האמונות שלנו לגבי עצמנו - מקורן בתהליך של למידה - אם מנסיון שלנו או מנסיון של אחרים שאימצנו בלי ידיעתינו.

כוחה של שיטת ה NLP היא לבצע תהליכי למידה חדשים ומהירים, שיביאו לשינוי הלמידה והאמונות המגבילות אותנו היום.

שיטת NLP פותחה ועוצבה מתוך ראייה של מצויינות.   ממציאי השיטה מצאו  כי מטפלים טובים בעלי הוכחות טיפול אפקטיבי ושיטתי בבריאות הנפש , פועלים באופן מסויים ושיטתי המביא לתוצאות מדהימות פעם אחר פעם.   

הנחת העבודה היתה שלמידת הטכניקות בה משתמשים מטפלים אלו, שלעיתים הם עצמם לא יודעים להסביר,  תוכל לשמש מטפלים אחרים להצלחה מירבית של טיפולים ועזרה.

במהלך ארבעים השנים האחרונות  אוסף הטכניקות והכלים משתכללים ומאפשרים למטפלים ברחבי העולם לטפל באופן אפקטיבי וממוקד הצלחה אצל מליוני אנשים.

מה זה פסיכותרפיה?

באמצעות פסיכותרפיה, מטפלים שעברו הכשרה מתאימה, מסייעים לאנשים מכל הגילאים לחיות חיים מאושרים, בריאים וחיוניים יותר.

 

פסיכותרפיה , עוזרת  לאנשים לפתח הרגלים נכונים ויעילים יותר עבור המטופל.

 

פסיכותרפיה היא טיפול שיתופי המבוסס על הקשר בין מטופל למטפל.

היא מספקת סביבה תומכת המאפשרת דיאלוג בינך לבין המטפל ומקום בטוח המאפשר לך לדבר באופן פתוח עם מישהו אובייקטיבי, נטרלי ולא שיפוטי.

את/ה והמטפל  תפעלו יחד כדי לזהות ולשנות את דפוסי המחשבה וההתנהגות המונעים ממך להרגיש במיטבך.

בתהליך הטיפול , מעבר לטיפול בבעיה הנקודתית עמה הגעת, נרכשות מיומנויות חדשות, כך שבידיך יהיו כלים להתמודד טוב יותר עם האתגרים העולים בעתיד.

מתי כדאי לשקול לגשת לטיפול?

יש אנשים הפונים לטיפול כי הם חשים מדוכאים, חרדים או כועסים במשך זמן רב. אחרים עשויים לרצות עזרה בהתמודדות עם מחלה כרונית שמפריעה לרווחתם הרגשית או הגופנית, בעוד אחרים עשויים להגיע לטיפול בעקבות צורך נקודתי והם זקוקים לעזרה במציאת הדרך,    לדוגמה - משבר גירושין והצפה רגשית , פחד לעזוב מקום עבודה ומעבר לעבודה חדשה , קושי והתלבטות בקבלת החלטות , תחושה של "תקיעות",  אבל על מותו של בן משפחה, לחץ לפני בחינה , חשש מטיסה וכו'.

 

סימנים שיכולים להצביע על הצורך בטיפול:

  • אתם מרגישים תחושה מתמשכת של חוסר אונים ועצב, לחץ וחרדה.

  • אין שיפור במצב הבעיות שלך למרות המאמצים שלך ועזרה של בני משפחה וחברים.

  • את/ה מתקשה להתרכז במשימות בעבודה או לבצע פעולות יומיומיות אחרות.

  • את/ה מודאג/ת יותר מדי, כל הזמן על הקצה, צופה את הגרוע ביותר

  • שתיית יתר של אלכוהול, שימוש בסמים או תוקפנות המזיקות לך או לאחרים.