top of page
Image by LinkedIn Sales Solutions

טיפול מקוון / טלתרפיה

מהו טיפול מקוון?

טיפול מקוון הוא מתן ייעוץ מקצועי לבריאות הנפש דרך האינטרנט, בדרך כלל באמצעות וידאו צ'אט חי אך גם דרך אפליקציית הודעות, דואר אלקטרוני או בטלפון. טיפול מקוון ידוע גם בשם טלתרפיה, בריאות דיגיטלית, טיפול אלקטרוני או ייעוץ מקוון.

הטיפול המקוון צמח במהירות והפך לפופולרי מאז תחילת מגיפת הקורונה,  ומאפשר למטופל להתחבר למטפל מוסמך ולקבל עזרה מרחוק

באופן  מסורתי, הטיפול האישי מתקיים בדרך כלל במשרדו של מטפל,  והינו יעיל לבעיות בריאות נפשיות ורגשיות רבות ושונות.

שיחה עם איש מקצוע יכולה לעזור לך להתגבר על מכשולים בחייך, להשיג מודעות לשורש הבעיות שלך, לנהל תסמינים ולהחלים.

מחקרים הראו שטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ,במקרים מסויימים, יכול להיות יעיל כמו תרופות נוגדות דיכאון בטיפול בדיכאון בינוני עד חמור - אך ללא סיכון לתופעות לוואי מזיקות או לא נעימות.

עם זאת, אינך צריך/ה להתמודד עם בעיה נפשית מאובחנת כמו דיכאון או חרדה כדי להפיק תועלת מהטיפול.

אם את/ה עובר/ת תקופה קשה בחייך, כמו שכול , גירושין או אבטלה, טיפול יכול לעזור. גם אם את/ה מתמודד/ת עם תחושות יומיומיים כמו לחץ , הערכה עצמית נמוכה או בעיות שינה, המטפל המתאים יכול לספק תמיכה והכוונה למומחים ולעזור לך לבצע שינויים חיוביים.

טיפול מקוון אינו מתאים לכולם

עדיין יש מצבים שבהם טיפול אישי עדיף על טיפול מקוון. אם אתה סובל כעת ממחלת נפש קשה כמו סכיזופרניה , למשל, או שאתה מרגיש אובדני , מתמודד עם מצב משבר אחר, או עם מוגבלות שכלית, למטפל יהיו אפשרויות הרבה יותר טובות לעזור לך בפגישה אישית ולא מקוונת.

האם טיפול מקוון יעיל?

בעוד שטיפול מקוון הוא צורה חדשה של טיפול, עדויות עדכניות מצביעות על כך שעבור אנשים רבים הוא יכול להיות יעיל באותה מידה כמו טיפול במפגש אישי.  עבור חלק מהאנשים ,הטיפול המקוון עשוי אף להקל על הפתיחות לגבי הבעיות , כאשר המקום בו נמצא המטופל מהווה מרחב בטוח עבורו.

טיפול מקוון גם מאפשר לך לתקשר עם מומחה מוסמך מכל מקום בעולם, תוך הימנעות מההוצאות, זמני נסיעה, מגבלות פיזיות ואי הנוחות שלעיתים מלווה בפגישה אישית.

כמובן, יכולים להיות כמה חסרונות משמעותיים לטיפול מקוון - בעוד שחיבור באמצעות טקסט או אפליקציית הודעות, למשל, עשוי להיות דרך נוחה יותר לתקשר עבור אנשים מסוימים, במיוחד צעירים שגדלו באמצעות הטכנולוגיה, היעדר אינטראקציה פנים אל פנים גוזלת מהמטפל את האפשרות לאמוד את הבעות פניך ,שפת הגוף וטון הדיבור שלך.

בניית אמון וקרבה תומכת בין המטפל למטופל הינו דבר חיוני להצלחת הטיפול , קרבה שכזו זה יכולה להיות מושגת רק באמצעות מפגש אישי או באמצעות שיחת וידאו

בסופו של דבר, מידת היעילות של טיפול מקוון תלוי לעתים קרובות באותם גורמים שקובעים את הצלחתו של כל סוג של טיפול:
רמת הקשר שאת/ה יוצר/ת עם המטפל שלך, כמה את/ה מסוגל/ת להיפתח והעבודה שאת/ה מוכן/ה להשקיע בתהליך.

בנוסף למפגשים עצמם, עליך ליישם את מה שאת/ה לומד/ת במצבים אמיתיים ולבצע את השינויים באורח החיים שיכולים לתמוך במצב הרוח ובבריאות הרגשית שלך.

 

אף על פי שאף מטפל - מקוון או אישי - לא יכול לעשות את העבודה הקשה של ריפוי וצמיחה עבורך, מטפל טוב יכול להשתמש בטכנולוגיה הזמינה כדי לעזור לך להשיג תובנות חדשות ולשנות את חייך לטובה.

טיפול מקוון לעומת טיפול אישי

כפי שהוצג, כיום טיפול מקוון יכול להתבצע במספר דרכים - בהודעות צ'ט, בהתכתבות אימייל, שיחות טלפון ושיחת וידאו.

היתרונות והחסרונות וההשוואה אל מול למפגש אישי תלויים בשיטה של הטיפול המקוון.

חלק מהשירותים הללו כגון הודעות טקסט או החלפת אימיילים מגבילים את המגע בין מטפל למטופל , בעוד ששיחות טלפון או וידאו  מאפשרות סוג של קשר חושי. טיפול מרחוק באמצעות שיחת וידאו מספק את החוויה הקרובה ביותר לטיפול מסורתי, אישי - ולכן סביר להניח שיציע את אותם ההצלחות.

מומחים מסכימים ששיחות טלפון, הודעות טקסט ואימייל יכולים להקל ולעזור למטופל ברגע נתון אך אין סוג אינטראקציה זה יכול להוות תחליף למפגש פנים אל פנים - במפגש אישי או באמצעות וידאו.

מדוע טיפול דורש אינטראקציה פנים אל פנים

שפת גוף ורמזים לא מילוליים אחרים ממלאים תפקיד חשוב באופן שבו אנו מתקשרים כבני אדם. הבעות הפנים, הגינונים, היציבה וטון הדיבור שלך יכולים להעביר הרבה מסרים ,לעיתים אף יותר מהמילים שנאמרות.
במסגרת טיפולית, הדקויות של תקשורת לא מילולית יכולות להיות קריטיות בסיוע למטפל לקלוט חוסר עקביות בין התגובות המילוליות והלא מילוליות שלך. זה גם יכול לעזור למטפל לזהות את הדברים שאולי אתה לא מוכן או לא מסוגל לבטא במילים, ולהבין את המשמעות האמיתית מאחורי מה שנאמר.

באופן דומה, אינטראקציה פנים אל פנים עם מטפל - אפילו כאשר מתרחשת על מסך וידאו - יכולה לעזור ליצור קשר בין המטפל למטופל שכל כך חשוב להצלחת הטיפול. הרבה יותר קל לבנות תחושת אמון עם מישהו כאשר אתה יכול לראות את הרגשות והאמפתיה שהם מתקשרים בצורה לא מילולית - במקום רק לקרוא את ההודעות הכתובות שלו או להקשיב לקול חסר פנים.

בנוסף לחשיבות של אינטראקציה פנים אל פנים, ישנם היבטים נוספים שיש לקחת בחשבון כאשר משווים טיפול מקוון לטיפול אישי.

היתרונות של טיפול מקוון כוללים:

 

נוחותטיפול מקוון אומר שאת/ה יכול/ה לגשת לעזרה מכל מקום שיש לך חיבור מהיר לאינטרנט.

אתה לא צריך/ה לבזבז זמן וכסף בנסיעות לפגישות, לעמוד בפקקי תנועה או להתמודד עם תחבורה ציבורית, חניה, ישיבה בחדר המתנה, תשלום עבור טיפול בילדים או חופש מהעבודה. רבים מהמכשולים המונעים מאנשים לפנות לטיפול אישי הוסרו על ידי הנוחות של טיפול מקוון.

איזור בטוח. בפגישה עם מטפל מקוון , הנוחות והביטחון של ביתך יכולה לעתים קרובות לעזור לך להיפתח, לאפשר לעצמך להיות חשוף יותר ולהתמודד טוב יותר עם רגשות קשים שעלולים להתעורר במהלך פגישת טיפול. אם יש לך בעיות ניידות, מחלה כרונית או מצב שיכול להקשות על היציאה מהבית שלך - כמו אגורפוביה (פחד ממקומות פתוחים או צפופים) או הפרעת חרדה חברתית - טיפול מקוון יכול להיות פתרון אידיאלי.

בחירת מטפל. באינטרנט, המטפל נגיש לך גם אם אתה גר באזור מרוחק. לא משנה היכן אתה גר , אינך מוגבל בבחירת מטפל בגלל אילוץ מקום המגורים.  


קלות תקשורת.  כאשר אתה נפגש עם מטפל רק לשעה בשבוע, לפעמים קשה להיזכר בכל מה שעברת בשבוע הקודם. היכולת לשלוח דואר אלקטרוני או לשלוח הודעה למטפל שלך בין הפגישות  מאפשרת לך לבטא את הרגשות והבעיות שלך בזמן אמת כשהן מתעוררות. תקשורת בהודעות יכול להיות שימושי גם במעקב אחר ההתקדמות שלך ובמעקב אחר כשלונות כלשהם.

פרטיות. אנשים רבים עדיין מרגישים סטיגמה לגבי קבלת טיפול בבעיות נפשיות. לחלק מהאנשים קל יותר לקבל טיפול מקוון באופן אנונימי מאשר ביקור אצל מטפל באופן אישי. בטיפול מקוון, לעולם אין חשש להיתקל במישהו שאתה מכיר בחנייה או בחדר ההמתנה של המטפל, למשל.

החסרונות של טיפול מקוון כוללים:

בעיות טכניות. בטיפול מקוון, את/ה מסתמך/ת על מהירות החיבור לאינטרנט ועל אמינות המכשירים האלקטרוניים שלך.

אפילו עם החיבורים והציוד הטובים ביותר יכולים לחוות לעיתים בעיות אשר עלולות לשבש את פגישת הטיפול שלך.

אובדן קשר רגשי. עד כמה ששיחת ועידה בווידאו יכולה להיות יעילה, כאשר אינך חולק פיזית את אותו מרחב עם המטפל, ייתכן שיהיה קשה יותר להתחבר מבחינה רגשית. גם כשמדברים באמצעות וידאו, חלק מאותת שפת הגוף יכולים ללכת לאיבוד.

המטפל ,למשך, לא יוכל להבחין ברגל הנעה בעצבנות מתחת לשולחן, ומן הצד השני, לך יהיה קשה יותר לקלוט את האמפתיה והאכפתיות של המטפל.

מטפלים לא מוסמכים. לצערנו, כמו בהרבה חיפושים אחר שירות באינטרנט, תמיד קיים סיכון ליפול טרף למטפל לא מוסמך.  חשוב תמיד לבדוק את האישורים של המטפל או להשתמש באיגוד מכובד המסנן את כל המטפלים/יועצים ברשימה שלהם.
 

איך להפיק את המרב מטיפול מקוון

המפתח לכל סוג של טיפול - מקוון או אישי - הוא למצוא את המטפל המתאים עבורך 

כישורים, ניסיון ותפילוסופיה יכולים להיות חשובים, אבל מערכת היחסים שאתה מפתח עם המטפל היא זו שלעתים קרובות תגדיר את הצלחת הטיפול שלך.

מציאת המטפל המקוון המתאים עשויה לקחת קצת זמן ומאמץ, אז אל תפחד/י לשאול שאלות, לקרוא ביקורות ולנצל כל מפגשי היכרות בחינם. מטפל מקוון יהפוך לשותף שלך בריפוי, החלמה וצמיחה ולכן חשוב לבחור מישהו שגורם לך להרגיש מובן/ת, נתמך/ת ושאכפת לו.  את/ה צריך/ה לסמוך על האדם הזה מספיק כדי לדבר בנוחות על נושאים אינטימיים ולעתים קרובות קשים ולהיות כנה לגבי מה שאתה חושב ומרגיש.

טיפים נוספים להפקת המרב מטיפול מקוון

תן/י עדיפות למטפלים המספקים מפגשי וידאו חיים שבועיים שבהם את/ה יכול/ה להתחבר פנים אל פנים בזמן אמת. שירותי טקסט והודעות עשויים להיות שימושיים אם אתה כבר רואה מטפל אישי ואתה רק מחפש תמיכה נוספת, אבל לא סביר שהם יהיו דרך יעילה לבנות את הקשר הדרוש עם מטפל.

היו פתוחים לעשות שינוי ולהחליף מופל אם זה לא מרגיש נכון, טיפול מקוון דורש מאמץ גם מהמטפל אך לעיתים לא מצליח להיווצר קשר טוב בין הצדדים. סמוך על האינסטינקטים שלך. הטיפול המקוון מאפשר להמשיך ולהחליף מטפל עד שתמצא אחד שמתאים לך באופן רל ופשוט יותר.

הגדר/י לעצמך מה אתה רוצה להשיג מהטיפול.  ככל שאת/ה ברור/ה יותר לגבי המטרות שלך להתחיל בטיפול מקוון, כך יהיה קל יותר למדוד את ההתקדמות שלך ולהבטיח שאת/ה מפיק/ה את המרב מהתהליך. ייתכן שאת/ה מחפש/ת עזרה כדי לטפל בבעיה ספציפית של בריאות הנפש, למשל, או להתמודד עם היבט מסוים בחייך שאינו עובד. יהיו הסיבות שלך אשר יהיו, ודא/י שאת/ה מעביר/ה אותן למטפל שלך ותוודא/י שהן מטופלות במהלך הזמן המשותף שלך.

פתיחות וכנות עם המטפל. זה נפוץ שרגשות מטרידים או כואבים מתעוררים במהלך הטיפול. היפתח/י ושתף/י את המטפל שלך ברגשותיך. אם משהו קשה מדי לדבר עליו, הודע להם. ככל שתהי/ה יותר פתוח/ה וישר/ה, כך המטפל שלך יוכל לעזור לך טוב יותר.

היו מוכנים להשקיע בעבודה . טיפול מקוון דורש יותר מסתם כניסה לשיחה פעם בשבוע. המטפל עשוי לתת לך שיעורי בית לעשות בין הפגישות או לבקש ממך לנסות טכניקות במצבים אמיתיים. כדי להפיק את המרב מהחוויה, היו מוכנים להשקיע זמן ומאמץ. ואם אתם מוצאים את עצמכם מדלגים לעיתים קרובות על מפגשי טיפול, שאל את עצמך מדוע - ודבר/י על כך עם המטפל שלך.

הגבלת הסחות הדעת בבית. שיחה עם איש מקצוע דרך מחשב מהבית היא נוחה ביותר - אבל לא תפיק/י הרבה מטיפול אם הפגישות שלך מופרעות על ידי ילדים, בני משפחה אחרים, שכנים רועשים, שיחות טלפון או הפרעות אחרות. בחר/י זמן לטיפול שבו הבית שלך בשקט, בקש/י מבני משפחה אחרים לא להפריע לך, כבה/י את הטלפון שלך והשתק/י כל אפליקציה אחרת.

ודא שיש לך חיבור אינטרנט מהיר ואמין . חווית הטיפול שלך תיפגע אם הפגישות שלך יופסקו לעתים קרובות על ידי חיבור או בעיות מחשב. טפל/י בכל בעיה טכנית שאתה נתקל/ת, בין אם זה על ידי שדרוג מהירות האינטרנט שלך או עדכון התוכנה או האפליקציה שבה את/ה משתמש/ת.

bottom of page